Náš príbeh

pán Sidlovits
pán Sidlovits

Destiláty VARADY`S sú jedinečným spojením dlhoročných skúseností, láskavého prístupu a remeselnej zručnosti pestovateľskej pálenice. Postupné získavanie skúseností počas jej vedenia prinieslo svoje ovocie vo forme mnohých ocenení a úspechov na výstavách a ochutnávkach destilátov. Rozhodli sme sa pre vlastnú produkciu destilátov.

Náš pradedo, pán Sidlovits, ktorého podobizeň zdobí etikety našich fliaš, vlastnil v Košiciach hostinec na Mäsiarskej ulici, ďalší mal na rohu Hlavnej a Továrenskej ulice a mal aj v prenájme reštauráciu Baránok začiatkom 20. storočia. Celý svoj život zastával myšlienku, že koncept pitia kvalitného alkoholu môže byť harmonický a v malom množstve zároveň liečivý.

Každá séria produktu je jedinečná, vyrábaná v malých množstvách.
Každá fľaša je pre nás záväzkom, výzvou i poďakovaním za vašu dôveru.

Ako prvý košický remeselný liehovar nadväzujeme na myslenie nášho pradeda a staviame na poctivom prístupe, ručnom triedení ovocia, riadenom kvasení a konečnom pálení s trojstupňovou destiláciou. Pri výrobe používame len to najlepšie ovocie z nášho regiónu, bez použitia farbív a aromatických látok. Náš destilát lahodne chutí a vonia za ovocím.